Filtrovat dle ceny
6600 109991
Výrobce

Určení

Typ řídítek

Počet převodů

BARVA

Baterie

Styl

Typ rámu

Typ řazení

Zúžit výběr

Skládaci kola

Skládacím kolům opravdu rozumíme! Denně na nich jezdíme a máme tak zkušenosti, se kterými se rádi podělíme na našich prodejnách. Navíc většinu kol máme skladem, které si můžete samozřejmě vyzkoušet! Skládací kola mimo svoji praktičnost neodmyslitelně patří k atmosféře měst a cyklistické dopravy v nich.

Víte, jaké kolo je to prvé pro vás? Sepsali jsme pro průvodce jak vybrat skládací kolo.

  • Anglická legenda BROMPTON - nejkompaktnější elita mezi skládačkami, na které se můžete zúčastnit třeba Mistrovství světa BROMOTON ve Velké Británii ale hlavně kolo, které vám zpříjemní každý den na cestě do práce a nejen tam...
  • Skládačky  STRIDA - designová netradiční lahůdka z dílny anglického designera Marka Sanderse. Ideální stroj pro ty z vás co si potrpí na extravaganci, kombinují s metrem a nepodnikají na skládačce větší výpravy...
  • Skládací kola TERN- kvalitní klasika s širokou nabídkou modelů určených jak pro sportovní, tak zejména volnočasové využití...
  • Skládací kola DAHON -  kvalitní a osvědčená skládací kola v široké škále rozměrů, (od kol 16' po kola 28')
  • Skládací kola MONTAGUE- slavná skládací kola pro město i sport určená pro ty z vás, co si potrpíte na výkonu a jízdních vlastnostech velkých kol. Montague nabízí městská, ale i krosová a horská skládací kola na kolech 26'', 27,5'' a 28''. Nekompromisní velikost, tuhost a jízdní vlastnosti  +  praktická skladnost = MONTAGUE.

/skladaci-kola/

Skládací kola a oblíbenost

Skládací kola byla vždy v České republice velice oblíbená. Za éry komunismu se k nám dovážela se k nám z NDR a později také ze Sovětského svazu. Silná byla hlavně tuzemská výroba a nejslavnějším skládacím kolem mynulosti je ESKA. Úzká nabídka a kvalita těchto kol však ovlivnila negativně pohled lidí u nás na skládací kolo. venku ve světě šel vývoj výrazně dále a skládací kola se přibližovala svými jízdními vlastnostmi standardním kolům s vysokou přidanou hodnotou ve skladnosti atd.

Proč koupit skládací kolo?

Legendární skládací kolo Brompton jsme bohužel do revoluce nezažili. I ve světě jsou skládací kola používaná a žádaná a jezdí s nimi miliony cyklistů. Hlavním důvodem, proč si pořídit skládací kolo, je jeho skladnost. Kolo může všude s vámi a nemusíte se obávat, že o ně přijdete. Kolo je možné jednoduše složit a vzít s sebou do restaurace, do práce, do šatny či ke kamarádovi. Skládací kola můžete bez problémů vzít do vlaku či autobusu bez toho, abyste se báli, zda pro něj bude místo. Jednoduše jej složíte. Skládací kolo je také ideálním společníkem na výlety autem. Kolo nemusíte složitě upevňovat na střechu automobilu, stačí jej vložit do kufru. Skládací kolo nezabere místo - snadno je uklidíte i v malém bytě. Nemusíte se tak bát zlodějů, kteří by vám mohli ze sklepa kolo odcizit. Nově také nabízíme skládačky s velkými koly, které uspokojí potřeby sportovnějších jezdců a stále jsou dostatečně skladné pro uložení do kufru automobilu, vlaku či autobusu.

5 důvodů proč právě skládací kolo

  • nejrychlejší doprava v hustém mětském provozu
  • ideální i na výlety do přírody s kombinaci s vlakem autem ...
  • nemusíte řešit parkování, ani to, kde kolo uzamčete - vezměte si je prostě s sebou. Níkdo vám tedy kolo neodcizí.
  • skladnost - bez omezení je dostanete do každého auta, vlaku či autobusu, uložíte v předsíňi hotelového pokoje atd
  • složeno za několik sekund do rozměru zavazadla

Skládací kola Brompton

U skládacích kol více než u jiných typů kol záleží na kvalitě provedení a na detailech zpracování! Řada skládacích mechanismů u levných typů kol má nízkou životnost a snižuje bezpečnost při užívání kola. Proto takovéto značky u nás nenajdete ... Například skládací kola Brompton mají mechanismus řešený kónickým upínacím systémem, který se nemůže nikdy "vychodit" a kolo tak bezpečně může sloužit po generace. Rám je navíc výborně tuhý a nabízí jízdní vlastnosti srovnatelné s běžnými koly.

Nechcete šlapat? Vyzkoušejte skládací jízdní kola v elektrice

Kromě skládacích jízdních kol Brompton nabízíme také kvalitní anglická elektrokola  a skládací elektrokola.