V průběhu září 2023 má naše prodejna v Hradci Králové O SOBOTÁCH DOČASNĚ ZAVŘENO.

Září. Konec prázdnin, dovolených, dlouhých večerů a pomalých rán. Návrat do škol a školek, práce, města, civilizace. Září. Měsíc stále ještě hezky teplých dnů a večerů, chuti užívat si čas venku, sportovat, jezdit na kole.

Aby jízda na kole byla bezva i v září, je třeba myslet víc na svoji bezpečnost. Být při jízdě pozorní a proaktivní - všímat si dění kolem sebe a předvídat včas nebezpečné situace, které by mohly nastat. Nejste zvyklí jezdit po městě na kole, ale máte chuť to změnit? Přečtěte si náš článek plný stručných a jasných tipů pro bezpečnější jízdu ve městě.

Výbava do města

Cyklistická přilba

Pro koho ještě není samozřejmostí, a pro krátké letní jízdy bez ní se našla výmluva, měl by na ně pro všechny jízdy po městě zapomenout. Z naší široké nabídky helem pro děti i dospělé si vybere každý. Veselé, originální a nepřehlédnutelné jsou helmy od americké firmy Nutcase. Sportovněji založené bikery potěší trvale zlevněné přilby světoznámé značky Fox. Jste více konzervativní? Podívejte se na nabídku přileb Abus, Rudy Project nebo Kask.

Zvonek na kolo

V lese jste se bez něj obešli, ale na přeplněných cyklostezkách, při jízdě ve městě, míjení se s dalšími lidmi a účastníky provozu, se stane tahle malá a nijak nákladná vychytávka vaším nedocenitelným pomocníkem. Nenápadné designovky od značky Knog splynou s vašimi řídítky, ale jejich zvuk se rozhodně jen tak nerozplyne. Veselé až bláznivé, takové jsou zvonky na kolo Nutcase či Liix.

Osvětlení na kolo

Dny se krátí, a to znamená jediné – světla a blikačky by se měly stát pevnou součástí vašich kol. Budou vaším skvělým parťákem ve dne i za soumraku. Jakýkoliv prvek, i za denního světla, který na vás v provozu upozorní, zvyšuje vaši viditelnost a tím bezpečnost. Vidět a být viděn, je jedno ze základních pravidel bezpečnosti. Široká nabídka světel a reflexních prvků skandinávské značky Bookman najde uplatnění není při jízdě na kole, ale jakýchkoliv jiných sportech. Chtělo by to víc barev? Světla a blikačky Knog Pop rozzáří oči vaši dětí, i jejich kolo.

Zámky na kolo

Stavit se u stánku s občerstvením, dojít na malý nákup, zařídit věci na úřadě. Najít kolo tam, kde jste ho na chvíli nechali znamená jediné – dobře ho zabezpečit proti krádeži. Stupeň ochrany by se měl odvíjet na hodnoty vašeho kola a míře rizikovosti krádeže – délce a místě, kde vaše kolo ponecháte. Z naší široké nabídky lankových, řetězových či skládacích zámků si jistě vybere každý podle situace, která může nastat. Jakákoliv investice do zabezpečení kola proti krádeži se vždy vyplatí.

Brašny a batohy

Co se nevejde do kapes, je potřeba při jízdě na kole někam bezpečně uložit. Ledvinky, brašny a batohy na kolo se podle množství věcí, a způsobu používání vašeho kola, stanou vaším praktickým parťákem, a jistě oceníte i řadu vychytávek, na které výrobci specializovaní na městskou a volnočasovou cyklistiku mysleli.