KARIÉRA A VOLNÁ MÍSTA

Filtrovat dle ceny
4489 6901
Výrobce

Minimální délka vnitřní nohy (sedlo v nejnižší poloze)
34 36
Věk dítěte

Zúžit výběr

Dřevěná odrážedla

DŘEVĚNÁ ODRÁŽEDLA

MATERIÁL:
 HLINÍK DŘEVO PLAST

VÝROBCI:

DOPORUČUJEME:

 DOPLŇKY NA ODRÁŽEDLA DĚTSKÉ HELMY ZVONKY

/detska-odrazedla/drevena
  • hp_odrazedla_SK
    4 490 Kč vč. DPH
    Skladem

Dřevěná odrážedla

Dětské sportovní vybavení přichází na trh s oslnivou retro novinkou, se kterou budou chvíle strávené s vašimi dětmi ještě zábavnější. Veďte své potomky ke zdravému pohybu a životnímu stylu již od ranného mládí. Dřevěná odrážedla jsou určena pro děti již od 18ti měsíců věku a spolehlivě naučí vaše nejmladší držet rovnováhu a rozvíjet motoriku potřebnou pro jízdu na kole. Základním materiálem konstrukce je odlehčené dřevo impregnované ekologickým zdravotně nezávadným lakem s ochranou proti štěpení. Nemusíte se obávat záděrů ani třísek. Rukojeti řídítek jsou opatřeny protiskluzovým povrchem a sedlo odrážedla lze nastavit vašemu dítku přímo na míru. Užijte si společné chvilky hraním a učením zároveň.

Podívejte se také na hliníková či plastová odrážedla.      

Jak vybrat dřevěné drážedlo?

Dřevěná odrážedla jsou elegantním a esteticky výrazným typem dětských odrážedel. Jejich cena se dle výrobce pohybuje v podobném finančním rozmezí jako u ostatních odrážedel, avšak oproti jiným vyžadují jistou péči. Jak ale vybrat to správné?

Dřevěná odrážedla děti nejen skvěle zabaví, ale také podpoří vývoj jejich psychomotorických dovedností. Jsou vhodnou průpravou pro budoucí jízdu na kole, rozvinou rovnováhu, naučí děti zatáčet, a navíc si díky nim přirozenou cestou osvojí odhad vzdálenosti a rychlosti, kterou jsou schopny samy ovlivnit.

Odstrkovadlo vs odrážedlo?

Dětská odrážedla jsou jakýmsi mezistupněm mezi odstrkovadly a koly. Kola popisovat netřeba, ta znají všichni. Lidé si ovšem často pletou pojmy odstrkovadlo a odrážedlo. Odstrkovadla patří mezi dvoustopá vozítka, díky čemuž dítě nemusí udržovat rovnováhu. Sedí na nich rovně a do pohybu je uvádí odstrkováním. Jsou vhodné pro děti, které začínají chodit. Odrážedla jsou oproti nim jednostopá kola bez pedálů. Dítě na nich už musí umět udržet rovnováhu. Doporučují se pro děti, které již bez problémů zvládnou chůzi. Jsou vhodná od dvou let.

Jak na výběr

Odrážedla se doporučuje vybírat podle věku a výšky vašeho dítka. Před výběrem změřte dítě od rozkroku k zemi, a to tak, že stojí rozkročené, jako kdyby na odrážedle sedělo. Údaj porovnejte s údaji o minimální výšce nastavení sedla. Vždy dbejte na to, aby mělo dítě na zemi celá chodidla. Je to bezpečnější a dítě se cítí být jistější.

Velikost odrážedla

Velikost dřevěného odrážedla je nejdůležitějším parametrem a udává ji výška sedla. V dnešní době jsou nastavitelnou velikostí vybaveny téměř všechna vozítka, bez ohledu na materiál, z něhož jsou vyrobena. Stejně tak bývá standardem posuvnost řídítek. Obecně taktéž platí: čím lehčí, tím lepší. Při tahání či nesení to ocení nejen děti, nýbrž i vy, rodiče.

Pozor na řídítka

Řídítka by měla být tak akorát blízko sedla, aby se dítě mohlo pohodlně držet a nemuselo se příliš nahýbat. Díky tomu pro něj nebude těžké zatáčet a celkově se mu bude dobře sedět. Gripy by měly mít zvýšený okraj, což zabrání smeknutí rukou.

Bezpečnost

Při výběru se zaměřte zejména na pevnost, stabilitu a kvalitu. Vyzkoušejte řídítka, sedadlo i kola, zdali je vše dostatečně odolné. Vyhnětese výrobkům, které mají na první pohled ostré hrany, hroty nebo vyčnívající dráty. Odrážedla ze dřeva nemusí mít brzdy. Nezapomeňte vybavit děti helmou, případně také reflexní vestou.

Péče o dřevo

Nemusíte se bát, že by dřevěná odrážedla vyžadovala nějakou zvláštní péči. Jsou stejně kvalitní a odolná jako kterákoliv jiná odrážedla. Navíc k tomu jsou velice krásná. Aby však jejich vzhled zůstal zachován, měli byste pamatovat na to, že nepříznivé počasí dřevu nesvědčí. Proto je vhodné uskladnit je po dobu jejich nepoužívání v suchém prostředí bez vlhkosti. Rozhodně není dobré ponechat je v trávě. V případě nutnosti je možné dřevo přelakovat.