KARIÉRA A VOLNÁ MÍSTA

Proč je hmotnost tolik důležitá?

Odrážedla učí děti rovnováze a koordinaci těla

Znáte to. Vy jako rodiče trnete hrůzou, když se jen na moment otočíte od vašich dětí a hned uslyšíte pláč. Děti se ale rozpláčou spíše z překvapení, že jsou náhle na zemi, když před chvíli někde cupitali, než z bolesti. Rovnováha a koordinace těla totiž potřebuje cvik.

Do 3 let věku je období, kdy se dítě teprve učí pro nás dospělé již podvědomou schopnost koordinace. Děti milují pohyb, objevování nového a Vy jim můžete dát prostředek k tomu, aby pro ně byla část tohoto života ještě zajímavější. Dětské odrážedlo jim totiž dává nejen způsob, jak se učit ovládat tělo, děti také objevují co je to rychlost, kterou mohou samy ovlivnit.

Na trhu najdete nabídku, ve které prostě vyberete nějaké odrážedlo. Ale pozor. Chcete opravdu, aby se dítě přirozeně učilo stabilitě a při pádu se nezranilo kvůli špatně navrženému výrobku?

VýrobciMicro, First Bike, WoomFrog a Rascal investují do výzkumu a designu. Jejich odrážedla jsou navržena pro anatomii malého dítěte tak, aby rozvíjela motoriku i koordinaci těla. Navíc jsou velmi lehká. Při pádu nehrozí, že se dítě zraní. Navíc, rozdíl ve váze poznáte při přenášení i Vy.

Přehledně odrážedla dle věku:

Dejte dětem k třetím narozeninám jejich vlastní kolo

Již od 3. roku života děti mohou sednout na kolo pro ně vyrobené. Vaše holčička nebo kluk nemohou sednout na kolo, které pomalu váží jako oni samy. Myslete na to při výběru a investujte do lehkých kol. Dejte jim důvod milovat pohyb a pořiďte jim dětská kola, která je baví.

Podle věku dítěte vyberte i průměr kol

Velikost kol je jedním z parametrů, která hrají roli při výběru dětského kola. Rozsah je od 14‘ do 24‘. Výrobci uvádějí průměr kol v palcích, 1‘ (palec) = 2,54 cm.

Potřebujete poradit s výběrem? Napište nám, kola jsou naše vášeň a jak my, tak naše děti na nich mnoho let jezdíme.