KARIÉRA A VOLNÁ MÍSTA

Jak velké kolo vybrat pro dítě

Umíte si představit, že si sednete na dětské kolo a budete na něm jezdit? Podobně se bude cítit vaše dítě, pokud mu vyberete špatnou velikost rámu kola. V dnešním článku vám poradíme, jak vybrat to nejlepší první kolo pro vaše dítě.

první dětské kolo jako dárek

Pro děti do 3 let pořiďte odrážedlo

Čím dříve začne dítě s ježděním na kole, tím lépe. Přesto je tu hranice - obvykle 3 roky. Doporučujeme začít s lehkými odrážedly, která zůstanou ve skvělém stavu i pro vaše další děti. Díky svému designu odrážedla mnohem lépe sednou anatomii dětského těla a děti se tak rychle učí vlastní koordinaci a rovnováze.

Nevíte si rady? Přečtěte si naše tipy a rady, jak vybrat to pravé odrážedlo.

 

První kolo musí být lehké

Půjdete do obchodu a s nadšením koupíte kolo pro svého malého rošťáka a on vám bude odmítat na něm jezdit. To už jsme slyšeli od rodičů tolikrát, že jsme to přestali počítat. Proto vždy při výběru prvního kola pro ty nejmenší radíme: „Kolo musí mít nízkou hmotnost a vyhovovat dětským tělesným proporcím, jinak vám bude dost dlouho ležet v koutě.“

V naší nabídce najdete nejlehčí kola pro děti již od věku 3 let.  Hranice 3 až 6 let je široká, ale v tomto věku vybírejte kola o velikosti 14 palců. Záleží na výšce vašeho dítěte, a proto se vždy poraďte předtím, než kolo zakoupíte.

Tip: čtěte náš průvodce, který vám poradí s volbou správné velikosti dětského kola

dětské kolo pro malé dítě

16‘‘ kola jsou vhodná do 6 let

Podle výšky vašeho kluka nebo holčičky můžete do věku 6 let také vybírat z 16palcových kol. V nabídce je hned několik výrobců – Early Rider, Frog a Woom. Všechna jejich kola si zakládají na použití kvalitních dílů a nízké hmotnosti díky speciálním kovovým slitinám.

 

S přechodem do první třídy myslete na nové kolo

Váš malý školák má okolo 6 let a chystá se do první třídy. Nová životní etapa začíná a vy byste také navíc měli myslet na výměnu kola. Vaše děti totiž rostou jako z vody a je na čase jim dát nové kolo – ježdění bude příjemnější. Nemusíte se pak starat o to, jestli mají dostatek sportovních aktivit – nové kolo je bude bavit. Cca od 6 do 8 let věku volte 20palcová kola.

Ať už vybíráte první kolo nebo odrážedlo, vždy myslete na jejich hmotnost a design podložený vědeckými výzkumy. Chcete, aby si děti zamilovaly pohyb od mala? Dejte jim proto ty nejlepší možné prostředky. Vybírejte z naší nabídky na cyklospeciality.cz.