KARIÉRA  A VOLNÁ MÍSTA

Zúžit výběr

Montague MONTAGUE

Od roku 1988, kdy byla společnost založena, je MONTAGUE lídrem na poli skládacích kol s velkými koly. Proslavil se zejména svým armádním modelem PARATROOPER navrženým pro americké výsadkáře. Montague je vyhlášen jízdními vlastnostmi svých kol, které si nikterak nezadají s pevnými sportovními rámy a přitom lze kola během pár vteřil složit do kompaktního rozměru, který se pohodlně vejde třeba do kufru osobního automobilu, či pod stůl v kanceláři ... což vystihuje motto: "REAL BIKES THAT FOLD"

Od roku 1987 ihned po studiu na Massachusetts Institute of Technology přicházá Harry Montague s jasnou vizí vytvořit plnohodnotné "velké" kolo, které by bylo možné jednoduše složit do kompaktního balíku, snadno přepravitelného například v kufru osobního automobilu. Jeho motivem byla jeho urostlá postava, která ho limitovala při využití v té době dostupných skládacích kol, a chtěl vytvořit kolo, které bude mít výborné jízdní vlastnosti totožné s velkými koly a bude možná jej maximálně, ale při tom jednoduše složit do kompaktního rozměru.

Jedním z důležitých milníků v historii firmy Montague bylov roce 1997 získání dvouletého státního grantu (pod záštitou DARPA) pro projekt skládacího elektrického horského kola (TENS), které by sloužilo státní obraně a námořním silám Spojených Států.  Pro tento projekt se Montague podařilo vyvinout nový rám, který umožňoval rychlejší složení a vyšší nosnost kola. Rychlost složení byla zásadním parametrem pro výsadkářské jednotky, a zde byl také položen základní kámen nejznámějšímu modelu Montague - PARATROOPER. Tímto modelem se firma celosvětově proslavila a bylo logické, že úspěšný "vojenský" model budou následovat "civilní" verze pro sportovní, rekreační a dopravní využití.

V roce 2010 přichází Montague se zcela inovativním odlehčeným rámem, který předurčil vývoj trekových a městských skládacích kol MONTAGUE s 28'' koly. V roce 2015 byl upraven systém spojovacího mechanizmu rámu, který je u modelů od přelomu roků 2015 / 2016 elegantně minimalizován a uložen pod hlavní rámovou trubkou. V Roce 2015 rovněž získává Montague prestižní ocenění na veletrhu Eurobike v Německu za inovativní systém sklopného zadního nosiče s blatníkem, který slouží ve složené poloze jako praktický stojánek odstaveného kola.

Stránky výrobce:
Facebook: www.facebook.com/foldingbike
Instagram: www.instagram.com/montaguebikes
Youtube: www.youtube.com/user/montaguebikes

/vyrobci/montague/
Litujeme, ale žádné produkty nejsou k dispozici.