KARIÉRA  A VOLNÁ MÍSTA

Skládací elektrokolo TERN GSD R14

Nákladní elektrokolo Tern GSD R14 již tu s námi je pár let a do sezony 2021 vstupuje s mnoha vylepšeními a také hýří pestrými barvami. Zachovává si speciální rám příhradové konstrukce, který je odolný a má nosnost až 200 kg. Dominantou je netradiční a dlouhá zadní stavba ze zesílených trubek a možností variabilních úprav a uchycení, která uveze náklad anebo další pasažéry. Dvě rámové baterie Bosch PowerPack 500 o celkové kapacitě 1000 Wh jsou umístěné šikmo uvnitř rámu.  Více

Katalogové číslo: 006571
239 990 Kč vč. DPH
e-shop na dotaz
Prodejna Brno na dotaz
Prodejna Hradec Králové na dotaz
Prodejna Praha na dotaz

Popis

Nákladní elektrokolo Tern GSD R14 již tu s námi je pár let a do sezony 2021 vstupuje s mnoha vylepšeními a také hýří pestrými barvami. Zachovává si speciální rám příhradové konstrukce, který je odolný a má nosnost až 200 kg. Dominantou je netradiční a dlouhá zadní stavba ze zesílených trubek a možností variabilních úprav a uchycení, která uveze náklad anebo další pasažéry. Dvě rámové baterie Bosch PowerPack 500 o celkové kapacitě 1000 Wh jsou umístěné šikmo uvnitř rámu. Nákladní elektrokolo Tern GSD R14 má kola o velikosti 20“. Díky tomu je i s velkou zátěží stabilní. Na elektrokole lze mimo nákladu převézt díky variabilitě sedátek a stupaček jednoho dospělého člověka nebo dvě děti. V Nizozemí, Dánsku a dalších zemích s rozvinutou městskou mobilitou jsou podobná nákladní, chcete-li cargo, elektrokola dennodenně vytížena jak pro dojíždění do práce a nákupy, tak pro rozvoz dětí do školek a škol anebo zájmových kroužků.

Nákladní elektrokolo Tern GSD R14 má dlouhý rozvor kol a při jízdě je stabilní. Když zastavíte, nechybí stojánek pro opření. A přijde-li řeč na skladování anebo přepravu, dá se pohotově postavit na zadní plochu nosiče a být ve svislé poloze, kde nezabírá tolik místa, případně se sklopenými řídítky vyplnit nějaký nižší prostor pod stolem či v komoře. Snadno jej se sklopenými řídítky naložíte do automobilu, a ačkoli má atypický rám, tak jej bez problémů upnete i do standardního nosiče nebo držáku na kola za automobilem.

Velkým plusem nákladního elektrokola Tern GSD R14 je možnost dokoupení veškerého příslušenství. Od sedaček, cestovních lavic až po brašny, košíky a madla. Elektrokolo je osazeno silným středovým pohonem Bosch Cargo Line, který má krouticí moment až 85 Nm, rychlost omezenou na 25 km/h. Navíc je pohon "softwarově upravený" a díky tomu má kultivovaný projev především v nižších rychlostech a menších otáčkách pedálů. Nákladní elektrokolo Tern GSD R14 je určené především pro každodenní dojíždění a plně vynahradí běžný automobil v městských podmínkách. Kromě funkce v rodině velmi dobře poslouží i při městské logistice a v kurýrních službách, například při rozvážce balíků, květin či dokonce jídla. Jeho akční rádius je vskutku neuvěřitelný.

Nákladní elektrokolo Tern GSD R14 je nejvyšším modelem v nabídne společnosti Tern a svým zájemcům maximum, co se týká výbavy. Dvě baterie Bosch PowerTube 500 o celkové kapacitě 1000 Wh, elektronické řazení Rohloff SpeedHub E-14 a hmotnost důstojných 37.26 kg. O tom, že hmotnost nic neznamená, vás okamžitě přesvědčí motor Bosch Cargo Line s mohutým zátahem. Nákladní elektrokolo Tern GSD R14 je je dodávané v šedé barvě, která je velmi elegantní a lze ji dozdobit barvou doplňků anebo výrazným oblečením jezdce. Hlavová trubka je vybavená systémem Tern Combo Mount.

Tern a jeho variace na téma rodinné nákladní elektrokolo
Tern, světově proslulý výrobce skládacích jízdních kol a elektrokol, představil veřejnosti malé nákladní elektrokolo vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Stroj, na kterém pohodlně přepravíte dvě děti i spoustu nákladu, má ambici nahradit rodinný automobil a stát se dopravním prostředkem číslo jedna ve městech a jejich nejbližším okolí.

Bezkonkurenční pracant Tern GSD

Značka Tern je etalonem v městské a minicargo cyklistice a vyrábí originální kola pro přepravu jednotlivců i celých rodin. Jejich skládací a klasická kola a v posledních letech elektrokola jsou tu proto, aby někomu nahradila auto, případně aby se snadno vešla do automobilu a mohla pomoci s dojížděním v centru města nebo na kratší vzdálenost.

Druhý automobil do rodiny

Kdo ho nezná a nesvezl se na něm, ten může jen těžko srovnávat s čímkoliv, co kdy vyzkoušel. Máme tu dopravní prostředek bez moderních a trendy prvků nebo designových kudrlinek - Tern GSD.

Malé všestranné cargo elektrokolo
Tern GSD S10 se může pochlubit unikátním rámem s patentovaným designem Tern Multi Truss. Výrobce jednoduše prodloužil zadní část kola, opatřil ji odolnou příhradovou konstrukcí a získal tak bezpečný, dokonale chráněný prostor pro dvě nezávisle uložené baterie.

Tern GSD - elektrokolo místo automobilu

Ač to zní trochu podivně, v našich končinách není elektrokolo jako nákladní a dopravní prostředek tolik zaběhnuté, v západních zemích je to poměrně běžné. Zatímco my vnímáme elektrokolo stále spíše jako sportovní nástroj, západní Evropa jej v daleko větší míře využívá ve městech k přepravě namísto aut. Nákladní elektrokolo ale vypadá jinak než jeho sportovní biková či cestovní verze, vše by totiž mělo být podřízeno jeho účelu, což je přesně případ testovaného Tern GSD S00, tedy semi-skládacího nákladního elektrokola.

 

 

Parametry

Parametr Hodnota
Rám Tern GSD (slitina Alu 6061)
Vidlice Suntour Cargo Line (zdvih 70 mm, zavírání z korunky vidlice)
Komponentová sada Rohloff SpeedHub E-14 (14-ti rychlostní elektronické řazení)
Kazeta Gates CDX (řemenice)
Řetěz Gates Carbon Drive CDX Belt (řemen)
Brzdové páky Magura MT5 (hydraulické)
Brzdové třemeny Magura MT5 (čtyřpístové, průměr brzdových kotoučů 180 mm)
Náboje Tern Atlas Boost Thru-Axle/Rohloff SpeedHub E-14 (rozsah převodů 526%, pevné osy)
Ráfky Tern Atlas (šířka 36 mm)
Pláště Schwalbe Big Ben Plus (rozměr 20 x 2.2")
Doplňky výškově nastavitelný představec, integrovaný zadní nosič, blatníky, osvětlení, stojánek, kryt převodníku, kryt zadního kola, odpružená sedlovka, zámek
Řízení Tern Physis 3D HandlePost
Pedály Urban
Pohon Bosch Cargo Line
Nominální výkon pohonu 250W
Kroutící moment pohonu 85 Nm
Maximální rychlost asistence 25 km/h
Ovládací jednotka Bosch Intuvia
Baterie Bosch PowerPack 500 + 500 (celková kapacita 1000 Wh)
Nabíječka Bosch Standard Charger 36V/4A
Velikost rámu univerzální (vhodné pro výšku postavy od 150 do 195 cm)
Barva rámu šedá (lesklá)
Hmotnost elektrokola 37.26 kg (včetně doplňků)
Poznámka maximální nosnost 200 kg

Parametry

Váha 37,5
Odpružení S přední odpruženou vidlicí