KARIÉRA  A VOLNÁ MÍSTA

Nejlehčí a nejhezčí skládací kolo? Máme pro vás zaručené tipy

Vraťte se do dětských let a užijte si jízdu na skládacím kole. Zapomeňte však na tehdejší těžkopádné skládačky, na trhu jsou nyní extra lehká skládací kola. Chystáte se na dovolenou a chcete objevovat krásy okolí? Pak je jednoduše sbalíte do kufru auta. Není nic lepšího, než mít své vlastní kolo, které užijete, kdy jen se vám zachce. Kolo je však vhodné hlavně na menší vzdálenosti díky své lehkosti a jednoduché skladnosti. Dobře poslouží na občasné kratší cesty pro seniory i mladistvé například ve městech.

 

Na co si dát pozor při výběru

Pokud vybíráte nové skládací kolo, je třeba nákup promyslet. Nejprve si ujasněte vaše očekávání, která na produkt máte. Nyní se pojďme podívat na parametry, které jsou u těchto kol důležité. V první řadě si zjistěte váhu kola, aby se vám s ním dobře skládalo. Na možnosti složení má vliv průměr kola. Například kola o průměru 20" jsou nejlehčí a bude se vám s nimi dobře manipulovat. Dejte si také pozor na počet převodů a rozměry kola po složení. Materiál rámu ovlivňující vlastnosti kola je také důležitý. Karbonový rám způsobuje nižší hmotnost a pružnost, ocelový naopak vyšší hmotnost, ale vysokou pevnost.

 

Nejlehčí skládací kolo? Jedině anglický Brompton

Brompton je anglická značka s dlouholetou tradicí. Pyšní se řadou ocenění a každoročně se dokonce koná i Mistrovství světa Brompton u Oxfordu. Kola spadající pod tuto značku mají opravdu vynikající vlastnosti pro jízdu ve městech i na vesnici. Se svou váhou kolem 11 kg jsou ultralehká, jsou vytvořeny v lákavém anglickém designu se vzpřímeným posedem a složíte je cca do 10 sekund.

Tato kola se vejdou do městské hromadné dopravy, pod váš pracovní stůl a dokonce i do divadla. Můžete je brát s sebou opravdu všude a uděláte i něco pro své zdraví a peněženku. Buďte in, šetřete životní prostředí, zlepšete si fyzickou kondici. Kupte si skládací kolo Brompton!

 

A jaké je nejlehčí skládací elektrokolo?

Elektřina v cyklistice je trend a nevyhýbá se ani skládacím kolům. Proto pro vás máme tipy na top 3 nejhezčí skládací elektrokola.

  1. Skládací elektrokolo GOCYCLE GX – futuristický vzhled elektrokola s váhou pouze 16,7 kg a vychytanou aplikací pro mobilní telefon
  2. Skládací nákladní elektrokolo TERN GSD S10 – chcete vozit náklad nebo třeba děti? Toto elektrokolo s dojezdem až 200 km vám to umožní.
  3. Skládací elektrokolo TERN HSD P9 EU Active Plus 400 – s odpruženou přední vidlicí a velkou nosností.