V průběhu září 2023 má naše prodejna v Hradci Králové O SOBOTÁCH DOČASNĚ ZAVŘENO.

Cestovní kolo - jaké je to nejlepší?

 

Cestování a výlety na kole nejsou jen pro vrcholové sportovce. Jedná se dopravní prostředek, který vám zdravou formou umožní dostat se z jednoho bodu do druhého, a zároveň si na něm příjemně odpočinete. Pro nanejvýš spokojenou jízdu je však nutné vybírat kolo pečlivě a zvážit všechny jeho aspekty.

 

Čím je charakteristické cestovní kolo?

Jakmile se rozhodnete vybírat produkt ke koupi, naskytne se vám pohled na různé druhy kol. Trekingová, mětská, silniční, cestovní nebo například horská. Jejich název vždy napovídá, k čemu přesně jsou určeny a výběr specifikujte vždy hlavně podle tohoto kriteria. Cestovní alternativa klade důraz především na pohodlnost. Abyste se mohli klidně přesouvat po městě, mají cestovní kola nízkou konstrukci rámu, často prostor pro ukládání mini zavazadel a komfortní sedadlo.  Právě zmíněné uzpůsobení vás bude provázet při projíždění městem a nebude nekomfortní, jako například horské kolo, které se do městského prostředí nehodí.

Městské kolo Pashley Morgan 3 - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Čím se při výběru řídit?

Design a barevné provedení nechte až nakonec. Nejprve se věnujte kvalitě materiálů. Stabilní a odolné provedení nabízejí často ověřené značky. Dále rozměrům, které budou vyhovovat přímo vám, a v neposlední řadě si vyzkoušejte možnosti skládání. Překvapit může také tuhé sešlapování, a proto je vhodné si jízdu nejprve vyzkoušet. 

S výběrem vám pomohou naše články:

https://www.cyklospeciality.cz/images/sklady/ninestreets2revised_2.jpg

Skládací kola jsou příjemným společníkem na cestách

Pokud si přejete naplánovat dlouhý výlet, kombinovaný i s cestou vlakem či jiným dopravním prostředkem, budou skládací kola nejlepším pomocníkem. Jejich design je navržen tak, aby při cestování neomezoval uživatele a zajistil potřebný komfort. Tím je myšleno snadné nastupování a zpětné sesedání z kola, pohodlné sedačky, nízká konstrukce a jednoduché ovládání řídítek. Jakmile se však rozhodnete dále v cestě pokračovat autobusem, tramvají či vlakem, postačí jednoduchým manévrem kolo složit. Díky jeho lehce uchopitelné velikosti vám tak nebude činit problém se bezpečně a klidně přepravovat a na dalších místech se znovu projíždět.

Tímto stylem lze cestovat dále, rychleji a v případě úrazu či nebezpečí, kolo jen rychle složit a odnést.

Nechce se vám šlapat do kopce? Zamyslete se nad pořízením pohodlného elektrokola.