Mistrovství ČR a SK BROMPTON 2013 (FESTIVAL CYKLOSPECIALIT)

04.10.13 Domů

Sdílet

4.10.2013

Již potřetí jsme rozproudili nádvoří Janova hradu v Lednicko-valtickém areálu lehce výstředním festivalem CYKLOSPECIALIT. Hlavní akcí programu byl, jako v minulých letech, závod na skládacích kolech BROMPTON. Počasí bylo výborné a tak se sešel rekordní počet 57 závodníků a spousta diváků. Atmosféru festivalu skvěle podbarvily písně Beatles z repertoáru břeclavské kapely The Teachers a zážitky pro oči dodala historická a vysoká kola Jiřího Fialy a manželů Klíglových.

Letošní festival nabyl mezinárodního rozměru. Přivítali jsme Claire přímo z londýnského Bromptonu a dvě čtyřčlenné výpravy z Rakouska a Maďarska. Náladu doplnily cyklokuriozity Martina Zehnala, které sklidily velký úspěch na všech doposud pořádaných ročnících festivalu.

Výsledkům závodu opět kraloval Ivoš Petrouš, který s ledovým klidem sbírá trofeje nejen u nás. Potvrdil 'bednu' z loňského ročníku a obhájil světové prvenství ve skládání kola Brompton z letošního mistrovství světa v GOOD WOOD ve Velké Británii. Druhé místo bylo překvapením a putovalo za Zdeňkem Hamšíkem. Na třetí příčku v kategorii muži dosáhl Martin Šťastný. Prvenství v ženské kategorii obhájila vítězka nultého ročníku Eva Sochůrková. Na druhém místě se umístila Tereza Legová a třetí dorazila do cíle po osmi kilometrech Zdena Cifková. Překvapením pro nás byla velká účast v neplánované kategorii dětské. Na prvním místě s úžasným časem 16:38 dorazila Aquabela Anička Nešporová.

Nápadité byly letos opět kostýmy. Cílovou páskou se mihli mimo klasických kostýmů a fraků FANTOMAS, AQUABELA a prventsví získal převlek bodrého vinaře v kroji i s koštýřem na zádech v podání Borise Píchy, doktora a účastníka zájezdu na Mistrovství světa 2013.

Co dodat? Děkujeme všem za skvělou atmosféru akce a těšíme se opět na viděnou buď na Mistrovství světa 2014 nebo opět na FESTIVALU CYKLOSPECIALIT 2014! Předběžný termín poslední zářijová sobota! Tedy 27.9. 2014

Líbil se vám tento příspěvek? Pošlete ho dál…

Personalizaci provádíme na základě vámi prohlíženého zboží. Dále pak upravujeme zobrazovaný obsah podle toho, co vás zajímá.