KARIÉRA  A VOLNÁ MÍSTA

Slavnostní výročí Cyklospecialit

Psal se rok 2010 a na olympijských hrách v kanadském Vancouveru zazářila Martina Sáblíková, která získala tři olympijské medaile. Od téhož roku se datuje i vznik obchodní značky Cyklospeciality, dnes již zaběhlé sítě specializovaných prodejen s dětskou a městskou cyklistikou a také fenomén skládacích kol Brompton v Česku a na Slovensku.

První zázemí společnosti vzniklo na Leitnerově ulici, ve skladu projekční kanceláře situované v zadním traktu domu, který dnes už neexistuje. Stejně jako mnoho společností i Cyklospeciality začaly jako mini showroom s několika produkty. Jak to tak bývá, ze začátku pomáhali jak kamarádi, tak i rodina. Brzy přišlo první stěhování do sdílené prodejny na hlavní ulici Hybešova.

Již od svého vzniku se Cyklospeciality zaměřovaly na okrajovější cyklistické produkty se specializací na městskou mobilitu. Hlavní roli sehrály legendární anglické „skládačky“ Brompton, ale i další skládací kola a prémiové doplňky. Následující roky se vyvíjely ve znamení dovozu nových prémiových značek na český trh.

Nabídka se časem rozšířila o elektrokola, dětská kola, odrážedla a vozíky. Rozšířili jsme síť kamenných prodejen a otevřeli jsme pobočky v Česku i na Slovensku.

Pravidelně pořádáme Festival Cyklospecialit, kde se v přátelské atmosféře setkáváme nejen s fanoušky kol Brompton, ale přibližujeme náš sortiment i širší veřejnosti. Na festivalu nesmí chybět mistrovství v jízdě na kolech Brompton, soutěž ve skládání kola, bike polo a přehlídka kostýmů.

Vlastní děti byly motivací pro hledání kvalitních a lehkých dětských kol, a tím započala nová kapitola příběhu Cyklospecialit. Poměrně rychle jsme se stali největší speciálkou na poli dětské cyklistiky a začali jsme dovážet špičková dětská kola z celého světa.

Roky ubíhaly a my jsme hledali novou výzvu. Dlouholetá zkušenost s prodejem dětských kol a spolupráce se špičkovým brněnským designerem poskytly zázemí pro vznik vlastní značky prémiových dětských kol Rascal Bikes. A nezůstáváme jen u dětských kol. Neustále rozšiřujeme i nabídku příslušenství značky Rascal Bikes.

Nezbývá než popřát naší firmě ještě dlouhá léta plná úspěchů, rozvoje a nových výzev!


Střípky z historie

(Celé video namluvil Ondřej Brunecký, majitel Cyklospecialit a propagátor kultu skládacího kola Brompton)


Naše týmy cyklospecialit

(Brno, Praha, Hradec Králové)
(Bratislava, Košice)

Merch k výročí

Unikátní ručně malovaný Brompton

Zároveň jsme si připravili ještě jedno překvapení. Ručně malované kolo Brompton s prvky folklóru z Česka i Velké Británie. Celé dílo má přiblížit propojení kol Brompton do naší krásné krajiny za posledních deset let a má hlavně oslovit věrného fanouška Brompton. Bystré oko pozná prvky modrotisku, anglických tradičních prvků a dalších detailů. Na celé realizaci se nemalou podporou zapojil i Ondřej Brunecký, majitel Cyklospecialit a propagátor kultu skládacího kola Brompton u nás, který na handpanu vytvořil hudební doprovod v realizačním videu.

Unikátní kolo vzniklo ve spolupráci s ilustrátorkou Annou Střelcovou (@vhlaveles) a fotografkou Vendulou Grycovou (@okolesa). Moc děkujeme

 

Video tvorby unikátního kola Brompton k výročí

Kolo si lze prohlédnou na vlastní oči v prodejnách Cyklospeciality

1.6. - 30.9. - Brno
1.10. - 31.1. - Hradec Králové
1.2. - 30.5. - Praha

Chcete získat unikátní kolo Brompton?

Trochu netradičně jsme zvolili možnost tiché aukce. Nabídky budeme příjmat skrz formulář níže. Stačí napsat nabídku a kontaktní informace. Nabídka je závazná. Jeden zájemce může nabídnou více nabídek. Aukce končí 1.6.2022. Výtěžek z aukce půjde na charitu rok po začátku aukce.