Doručení před Štědrým dnem garantujeme pouze u objednávek vytvořených do půlnoci pondělí 18. prosince 2023. Otvírací doba prodejen během adventu a svátků

Kariéra a volná místa

Kdo jsme?

Něco z naší historie

Historie naší společnosti započala v roce 2009, kdy se Ondřej Bunecký, tehdy ještě jako interierový designér vrátil ze dvouletého pracovního pobytu ve Velké Británii a přivezl si s sebou z Londýna první skládací kolo BROMPTON. Dva roky osobní zkušenosti v husté dopravě centrálního Londýna na tomto skládacím kole při každodenních cestách do ateliéru položily základ lásce ke skládacím kolům Brompton a nasměrovaly touhu posouvat hranice městské cyklistiky u nás, v které se odráží záběr Cyklospecialit, které vykrystalizovaly z obchodní značky "ANGLICKÁ LEGENDA", coby původního projektu pro uvedení legendárních skládacích kol Brompton na náš trh.

Co začalo jako vášeň a koníček postupně narostlo rozměru, kdy šly všechny ostatní aktivity stranou a CYLOSPECIALITY se pevně prosadily u nás i na Slovensku. Z původního záběru na poli SKLÁDACÍCH a MĚSTSKÝCH KOL se společnost etablovala do pozice předního prodejce kvalitních značek LEHKÝCH DĚTSKÝCH KOL a  prémiových značek ELEKTROKOL.

V současnosti CYKLOSPECIALITY provozují síť specializovaných prémiových prodejen v ČR i na Slovensku a vyrábí vlastní designovou řadu prémiových kol RASCAL BIKES.

Naše specializace

1. DĚTSKÁ CYKLISTIKA - Cyklospeciality jsou jedinou vyhraněnou speciálkou na dětskou cyklistiku u nás - zastupujeme ty nejlepší značky kvalitních lehkých dětských kol, jaké současný trh nabízí. Vyvíjíme a vyrábíme vlastní značku prémiových dětských kol RASCAL BIKES. V maloobchodní a velkoobchodní prodejní sítí prodáme více jak 10 000 lehkých dětských kol ročně a řadíme se jednoznačně na lídra trhu v tomto segmentu.

2. MĚSTSKÁ CYKLISTIKA - nabízíme nejširší skladovou zásobu městských kol a retrokol a elegantních doplňků pro městskou a "lifestylovou" cyklistiku. Široké nabídce kralují designové šperky anglického tradičního výrobce PASHLEY. Ucelená nabídka nákladních "KARGO" kol pro přepravu dětí a business je přirozenou součástí široké nabídky městské cyklistiky - zastupujeme značky BABBOE, CHRISTIANIA a další.

3. SKLÁDACÍ KOLA - legendární skládací kola Brompton, na kterých pravidelně dojíždí většina našeho týmu dopráce, jsou přirozeně základem naší nabídku. Tuto  v široké míře doplňují a rozšiřují další značky kvalitních skládacích kol určených primárně pro volnočasové využití, které jsou dostupné i v nižších cenových kategoriích. Celoročně držíme širokou skladovou zásobu skládacích kol TERN a DAHON. S velkými koly pak nabízíme exkluzivně unikátní horská a treková skládací kola MONTAGUE. Kreativce a ty z vás, co si potrpíte na něco výjimečného, určitě zaujmou skládací kola STRIDA s netradičním trojúhelníkovým rámem.

4. ELEKTROKOLA - elektrokoly se zabýváme již dlouhou dobu a logickým vyústěním vycházejícím s množství technických problémů lacinných značek je naše soustředění se pouze na prémiový segment ELEKTROKOL. Jádrem nabídky Cyklospecialit je prémiová značka francouzských ELEKTROKOL MOUSTACHE, která jsou vyráběná přímo ve Franci a používají výhradně středové motory BOSCH. Kola Moustache sbírají řadu prestižních ocenění a patří k tomu nejlepšímu, co lze v segmentu sportovních MTB elektrokol pořídit. Dostupnější segment nabídky doplňují elegantně jednoduchá kvalitní anglická elektrokola WISPER.

Obchodní model Cyklospecialit nelze spojovat s klasickými e-shopy, které obchodují prakticky s čímkoliv, co lze prodat. Většinu zboží z naší nabídky přímo dovážíme či vyrábíme a držíme skladem. Snažíme se zajistit rozumnou dostupnost i okrajového a speciálního sortimentu ze světové nabídky svěžích nových značek  Vzhledem k výjimečnosti a jedinečnosti sortimentu otevřeně připouštíme, že čekací lhůty na některé zboží mohou být delší (například na míru objednávaná legendární anglická skládací kola Brompton atd...).

Jsme vám blíž

Koupě kola na internetu nebývá mnohdy nejšťastnějším nápadem a opravdu doporučujeme kola osobně vyzkoušet. Proto koncipujeme síť našich obchodů tak, abychom vám byli co nejvíce nablízku. Všechny naše prodejny nabízí možnost vyzkoušení kol a zázemí kvalitního servisu. V současné době nás najdete v městech PRAHA, BRNO, HRADEC KRÁLOVÉ, BRATISLAVA a KOŠICE.

Nejsme pouhý prodejce

Pro své zákazníky se snažíme vždy najít optimální řešení. Nesnažíme se prodat za každou cenu, radíme vždy optimální řešení pro naše malé i velké zákazníky. Naše kola si můžete zdarma vypůjčit na testování nebo si zajít na servis .

Každý rok pro vás požádáme řadu zajímavých akcí. Největší z nich je FESTIVAL CYKLOSPECIALIT a Mistrovství české a slovenské republiky BROMPTON . Pořádáme také zájezdy do Londýna na BWC BROMPTON . Pravidelně se nás můžete potkat na veletrzích (For Bikes) a další zajímavých akcích a výstavách.